Porsche’li kazada şoför ifadesi: ‘Anne beni affet, araç pert oldu’

Türkiye’yi şoke eden Porsche’li kazadan her gün yeni bir skandal çıkmaya devam ediyor. Ölümlü kazaya karışan oğlu 16 yaşındaki Timur Cihantimur’u olay yerinden kaçırıp yurt dışına firar eden anne Eylem Tok’un şoförlüğünü yapan kişinin ifadesi ortaya çıktı. Şoför, “Eylem Hanım’ı olay yerine götürdüm. Timur şoktaydı, sürekli ‘Anne beni affet, araç pert oldu’ diyordu.” sözleriyle Cihantimur’un, ölen kişiyi değil de aracı düşündüğünü gözler önüne serdi.

‘ANNE BENİ AFFET ARAÇ PERT OLDU’

Şoför ifadesinde, “Eylem Hanım’ı olay yerine götürdüm. Timur’u arabaya oturttu. Timur şoktaydı, sürekli ‘Anne beni affet, araç pert oldu’ diyordu” dedi. Şoför, Tok’un oğlunu eve bıraktıktan sonra ikinci kez kaza yerine gittiğini, firar için evden çıktılarında ise babanın öndeki araçta olduğunu belirtti.

EŞİ “HAVAALANINA DOĞRU GİT” DEMİŞ

Şoförün ifadesinde ilginç bir detayda vardı. İfadeye göre Eylem Tok’u eşinin aradığı ve “Havaalanına doğru git” şeklinde talimat verdiği ortaya çıktı.

“TELEFONU DALGINLIKLA CEBİME KOYDUM”

Timur C’nin arkadaşı Alp K. (17) de “Orman yolunda diğer aracı kullanan arkadaş el hareketiyle önüne geçmemizi istedi. Timur solladı, yoldaki kasisten sonra hızlandı. Yolun sağ tarafında bir şeyler olduğunu gördü. Çarpmamak için direksiyonu kırdı. Araba sağa kaydı ve ATV’lere çarptıktan sonra soldaki yamaca doğru çıktı. Bir kişi arabanın altında kalmıştı. Timur özel şoförü ile annesini arayıp kaza yaptığını bildirdi. Eylem Tok gelip Timur’u, beni ve arkadaşımız Demir Ö’yü aldı, bizi oturduğumuz siteye götürdü. Bu esnada yaralılardan birine ait olan cep telefonunun Zekai Hakkı D. isimli arkadaşımızda kaldığını gördük” ifadelerini kullandı. 16 yaşındaki Zekai Hakkı D. ise “Yaralılardan biri başına bakmam için telefonunu verdi. Işığı açıp kontrol ettim. O anki dalgınlıkla telefonu cebime koydum. Timur’un annesi ‘sahibine götüreceğim’ diyerek telefonu aldı” dedi.

YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca sürücü ve annesi yazar Eylem Tok hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Zanlıların Interpol vasıtasıyla Türkiye’ye iadeleri istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x